وضعیت پروژه: پروژه های تکمیل شده

 درتابستان اخير براى كمك به فرزندان يك خانواده بسيار محروم ايلامى كه بشدت از فقر مالى و بيمارى جسمى رنج مى بردند،كمپينى به راه افتاده بود واز طريق فضاى مجازى و گروه هاى خير براى آنها درخواست كمك شده بود.

خانم دكتر ابراهيمى از گروه خيران نازنين سنندج مشخصات آنها را براى  خیریه سنا فرستادند و درخواست كمك و همفكرى كردند و در مورد مشخصات اين خانواده اهل شهرستان ملكشاهى استان إيلام ذكر شده بود حسين پدر ٥٦ساله خانواده بعلت ابتلا به بيمارى جسمى و روحى كاملا از كار افتاده مى باشد و مادر خانواده نيز به نوع ديگرى از بيمارى و ناتوانى رنج مى بردواين خانواده صاحب سه فرزند دختر خردسال بودند كه هر كدام به نوعى از بيمارى رنج مى بردند،و نيازمند به درمان توسط پزشكان متخصص  در شهرى با امكانات بيشتر بودند و با توجه به عدم توانايى مالى و.....درمان كاملى جهت اين سه كودك صورت نگرفته بود ويكى از فرزندان مبتلا به تشنج هاى مكرر و تاحدودى مقاوم به درمان بوده .يكى از فرزندان به علت بيمارى چشمى كم بينا شده وقبلا توسط يك فرد نيكوكار به تهران برده شده ويك نوبت تحت عمل جراحى قرار گرفته ،ولى با توجه به تنگدستى اين خانواده جهت پيگيرى به تهران مراجعه نكرده و درمان ناتمام مانده و گرفتارى چشمى باقى مانده ولى مورد مهم نرگس ٦ساله يكى از دختران خانواده بود كه يك توده روى قفسه سينه ايجاد شده و مرتب بزرگتر مى شده و هيچ درمانى جهت ايشان انجام نشده بود.

تنها كارى كه  از طرف ما انجام شد معرفى اين خانواده به گروه نيكوكارى سنا بود ،در گروه سنا خانم دكتر ديبا پيگيرى اين پرونده را به عهده گرفتند.

اين كودكان توسط تيم درمانى خیریه سنا در كرمانشاه مورد حمايت درمانى قرار گرفتندوخانم دكتر ديبا هماهنگى كامل جهت درمان ايشان را انجام دادند .

ابتدا اين كودكان براى ويزيت به كرمانشاه برده شدند و با هماهنگى خانم دكتر ديبا و خیریه سنا براى ايشان در كرمانشاه هتل رزرو شده بود ومعاينات و اقدامات درمانى اوليه جهت انها انجام شدو نوبت جراحى براى توده قفسه سينه نرگس گذاشته شد و اين عمل جراحى روز دوشنبه ١٢مهر انجام شد.

صحبتهای خانم دکتر دیبا :

متعاقب موضوع پیگیری درمان کودکان ایلامی که به بنده محول شده بود ، روز دوشنبه۱۲ مهر جراحی اکسزیون توده قفسه سینه به همراه فلپ برست  توسط آقای دکتر داریوش جلیلی فوق تخصص جراحی پلاستیک به صورت کاملا رایگان  انجام شده و بیمار دو روز بعد با حال عمومی خوب ترخیص شد . شادی و شعف حاصل از برداشته شدن توده بد نما، در چهره نرگس موج میزد و سرور و رضایتی وصف ناپذیر از اینکه پس از این میتواند لباسهایی‌ بپوشد و یا بازیهایی انجام دهد که پیش از این به جهت وجود توده امکان پذیر نبود.دخترمان همراه با هدایایی از جمله لوازم التحریر اهدایی خیریه سنا راهی دیار خود شده و به سلامت نزد خانواده اش بازگشت .